Konkurs recytatorski "Warszawska Syrenka"

Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”

Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń kulturalnych w województwie mazowieckim. Dla jego młodych uczestników to prawdziwa artystyczna przygoda, a często pierwszy krok do zaprezentowania się szerszej publiczności i występu przed komisją, w skład której wchodzą zawodowi aktorzy.

Organizatorzy konkursu chcą zaprosić młodych recytatorów do aktywnego uczestnictwa w kulturalnym życiu regionu, pobudzić ich artystyczne zmysły, a tym samym pomóc im w odkrywaniu własnych talentów i prezentowaniu swoich umiejętności. Pośrednio pragną także rozbudzić miłość uczestników do literatury, a przez zachęcanie do świadomych wyborów repertuarowych, zapraszać do obcowania z żywym słowem i poezją.

Przesłuchania odbywają się w następujących kategoriach wiekowych: przedszkola - grupy 6-latków, szkoły podstawowe klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII. Pierwsze etapy to przesłuchania szkolne, gminne i powiatowe, które przeprowadzają lokalni organizatorzy z terenu województwa. Wyłonieni zwycięzcy zmierzą się w finale, który odbędzie się 9 i 10 kwietnia 2022 r. w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. Zwieńczeniem konkursu będzie koncert finałowy laureatów tegorocznej edycji 24 kwietnia, również w siedzibie MIK.

• 17 marca 2022 r. godz. 9.00 eliminacje gminne Gminna Biblioteka Publiczna w Latowiczu
  • 23 marca 2022 r. godz. 9.00 eliminacje miejskie Miejski Dom Kultury Mińsk Mazowiecki
  • 24 marca 2022 r. godz. 9.00eliminacje powiatowe Miejski Dom Kultury Mińsk Mazowiecki